לבשל במטבח

פינת המתכון: בישולים לשבת

כולנו בכל שישי מחפשים בישולים לשבת, יש לנו יומיים שלמים לפנק את המשפחה או האורחים   בדרך כלל בישולים לשבת , כוללים בישול לערב שבת שהוא הקידוש שבו מכינים שולחן מכל טוב שיכלול סלטים רבים, מרק, דגים ותבשיל עיקרי שהוא עוף או בשר בקר. בימי שבת מי ששומר שבת, יבשל את החמין המסורתי לשבת שיתבשל על אש קטנה על פלטת השבת כל הלילה. יש נשים רבות שכבר ביום חמישי בערב הן מתחילות בהכנת בישולים לשבת, התהליך הוא ארוך במיוחד לשומרי שבת שאינם יכולים לבשל בשבת   על מנת לא לחללה. הבישולים יכללו כמובן את הבישול לערב שבת, לבוקר שבת כמו הג'חנון המסורתי שיתבשל יחד על פלטת החמין שיוגש בצהריים, עוגות שונות וכמובן איך אפשר בלי הפיצוחים של יום שבת.

אפיית חלה לשבת

מכל המסורת היפה והמשפחתית של שבת, איך אפשר לשכוח את החלה שאנו אופים במו ידינו? האפייה של חלת השבת מפיצה ריח נהדר ונעים בכל הבית "ועל הדרך" כמובן נאפה את העוגות והעוגיות לבני המשפחה ולאורחים שיבואו לבקר אותנו. מי שמעוניינת להקל עליה את האפייה של החלות והעוגות, תוכל לרכוש את הקמח שנמצא כבר יחד עם השמרים על מנת לקצר את ההליכים של האפייה. יש הרבה משפחו המבשלות אוכל עדות לשבת, ויש כאלה שמעוניינים לגוון תפריטים ואף בישולים לשבת. ישנם ספרי מתכונים בהם יש מתכונים לשבת שאותם תוכלו לגוון מדי פעם. הסלטים המסורתיים יכולים להישאר על השולחן אך ניתן לשנות מדי פעם את התפריט על מנת להפתיע מדי פעם את המשפחה והאורחים היושבים אתנו לקידוש או ארוחת צהריים בשבת.

מתכונים בנוסח אשכנז או ספרד?

בדרך כלל עדות אשכנז, יבשלו בישולים בנוסח אשכנז לשבת והספרדים יבשלו ממיטב המסורת של אוכל והעדה לה הם שייכים. היום יש מגמה לבשל את כל סוגי מאכלי העדות על מנת לגוון. בחורף, בישולי השבת יהיו מבוססים במיוחד על קטניות שהן מתאימות יותר לימי החורף הקרים. יש לציין כי המטבח הישראלי הינו קיבוץ גלויות אחד גדול והמטבח שלנו הינו מטבח עשיר מאוד.

מחפשים כיצד להיות מקוריים במטבח? בסוגת תוכלו למצוא מבחר עשיר של מתכונים - מתכונים מיוחדים במינם שהופכים כל ארוחה למנצחת!

לבשל במטבח