איך מעצבים מטבח קטן? כל הפרטים!

מטבח קטן הוא לא משהו שניתן לשנות או להגדיל, במיוחד לא אם הדירה שכורה ואין לכם אפשרות לשנות את התוואי שלה עם קבלן ברישיון. מה שאתם כן יכולים לעשות הוא לנצל את המרחב הקטן בחוכמה בשביל לעצב את המטבח כך שיהיה מרווח יחסית לשהייה ואטרקטיבי מאד מבחינת העיצוב שלו.

עיצוב הארון במטבח

במטבח כזה כנראה שלא תיהנו מארון 3 קירות, ולכן בברירת המחדל – בחרו במיקום בו נמצא הכיור. במיקום הזה , הציבו 2-3 ארונות מתחת אליו, ו- 2-3 ארונות מעליו. בחלק התחתון דאגו ל- 2 אילוצים נוספים: יצירת פתח צר להטמעת מגירות בטור, ויצירת ארון ללא מדפים, להטמעת פח האשפה. הקפידו לבחור מסגרות דקות מאד לארון הזה בשביל לא למשוך תשומת לב יתרה על מסגרות עבות מדי מצד האורחים. הקפידו, מאותם טעמים, לבחור ידיות טלסקופיות או ידיות קטנות בסגנון אחר. הקפידו על עקיבוץ בצורה. אם בחרתם צורה עגולה לידיות, בחרו צורה עגולה למסגרות הפרופילים של הארונות, ולהיפך.

עיצוב השיש במטבח

השיש ימוקם אך ורק בכיור ובסביבתו. אין לכם מקום להטמיע אי למטבח. מה שמומלץ לעשות הוא לא להשקיע בכל הקיר, אלא ב- 3/4 ממנו (או קצת פחות). במרווח שייווצר תוכלו לשים מקרר. יצויין כי מבחינה עיצובית חשוב להקפיד על שיש דק. אם בחרתם, בשלב הקודם, ארון עם ידיות עגולות ומסגרות עגולות, בחרו בשיש עם קצה עגול, ולהיפך.

עיצוב השולחן, השידות והמדפים

הם ימוקמו ב- 3 הקירות בהם לא נמצא הכיור, אשר טרם טיפלתם בהם. לא מומלץ לבקר בחנות רהיטים לפני שתקחו סרט מדידה ותשרטטו את הקצעת המקום לשולחן, הקצעת המקום לכסאות והקצעת המקום למדפים/לשידות הקפה והמכשירים החשמליים. רק לאחר שכל המידות וכל המטרות של ההחסנים המשלימים ידועות לכם, ניתן לבקר בחנות הרהיטים ולאתר את החלקים הנחוצים לכם.

טיפים לחיסכון מקסימלי של מקום במטבח הקטן

העברת הארונות מקיר הכיור לקיר אחר אם ניתן לחצוב בו. העברת המגירות לאותו קיר מאותה סיבה. שימוש במדפים מתקפלים עבור פריטים זמניים שיוצבו עליהם. שימוש במדף מתקפל במקום שולחן אוכל מטעמים דומים. ריכוז כל תכולת האחסון שלא דורשת קירור ל- 1-2 מזווי מטבח ניידים במקום ארון נייח. 

 

רוצים לדעת עוד על מטבחים קטנים? הכנסו לדא קוצ'ינה