מטבח בעיצוב כפרי

המדריך לרכישת מטבח בעיצוב כפרי

מטבח בעיצוב כפרי היה מושא הרכישה העיקרי של דיירים רבים, והמגמה נמשכת עד עצם היום הזה. בניגוד למה שחושבים, מדובר בתופעה חדשה ולא ישנה. בשנות התשעים, לרוב הדיירים הייתה נטייה להתחדש ולהציג בתים מודרניים, עם מטבחי הייטק לבנים ומבריקים. לאחרונה, חזר הצרכן הישראלי לשורשים, והעדיף מטבח עץ עתיק. יש תחרות עצומה בענף הן בקרב יצרניות מטבחים והן בקרב הדיירים עצמם – שנהנים להתפאר באיכות ובהשקעה שבעיצוב העתיק והאותנטי שהם הביאו לביתם. לכן, חשוב לקרוא מאמר זה ולהיות בשורה אחת עם טובי המטבחים בארץ.
 
בחירת חומרי ייצור למטבח כפרי
 
בחירתם של חומרי הייצור היא בחירה מקצועית ופדנטית. לא כל מה שעשוי עץ או נראה כעשוי ממנו גם יהיה עמיד ובטוח לשימוש. המון דיירים נפלו בתרמית לפיה הם ראו מטבח יפה, נוצץ ומבריק, בעיצוב אותנטי והוא הסתבר כמטבח עם משטחי עבודה שלא ראויים להצבה בחדר כזה בכלל: משטחים שצברו ריקבון מהיר, או ספגו חבטות ושריטות זמן קצר לאחר שנרכשו. לכן, חשוב לוודא שני דברים חשובים כאשר אתם מתעסקים בבחירת עצים למטבח שלכם:
 
1. כל עץ ושבב חייב לעבור אימפרגנציה בדוד חומרים: תהליך זה מחזק את העץ ומכשיר אותו להיות במטבח.
 
2. כל עץ חייב לעבור שימון דו צדדי: בניגוד למיתוסים שמספרים לכם, שמן של עץ לא באמת מחלחל מדופן מסוימת לזו שממולה, וזו שלא שומנה חשופה לריקבון, שריטות, חבטות וטחב. לכן, חשוב לוודא מול היצרן שכל עץ נמשח משני צדדיו והוא ספוג ב- 100% שמן.
 
באשר לבחירת מוצרים נלווים לעץ שלכם: מתכות יידרשו לפרזול המדפים והארונות. עליהן להיות אך ורק אלחלד, משום שמתכות עם חלודה יצריכו אתכם לעשות שימון כל 10 ימים בממוצע בחדר כמו מטבח. המתכת המועדפת: נירוסטה. שניה בהעדפתה: אלומיניום.
 
בחירת החנות שתשווק את המטבחים
 
כמובן שלא כולם ידעו כיצד לבחון ולבדוק עץ, אף על פי שבהחלט מומלץ ורצוי לשאול נגר או מחסנאי עצים כיצד בודקים וכיצד יודעים שהעץ איכותי על פי העקרונות שנלמדו כאן לעיל. מי שהידע הזה חסר לו ברמה הפרקטית יכול תמיד לבחון מי הספק שלו, כלומר מיהו המשווק מטבחים במבצע סוף שנה שנמצא מולו. ניתן לבדוק זאת באמצעות המלצות מחברים, או המלצות באינטרנט. על פי רוב, רשת מכירת מטבחים מומלצת תחזיק בחומרי האיכות עליהם דובר לעיל.